Kaip pagreitinti svetainės krovimosi greitį?

leta svetaines

Lėtas svetainės krovimosi greitis ne tik gali atbaidyti lankytojus, bet ir mažina pozicijas Google paieškoje. Populiariausias patarimas – pasikeisti  hostingo tiekėją, arba pasirinkti geresnį svetainės talpinimo planą, tačiau priežasčių pirmiausia reikėtų ieškoti pačioje svetainėje.

Lėtas svetainės krovimosi greitis gali būti ir dėl prasto interneto ryšio, todėl pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar svetainė yra tikrai lėta. Tam yra keletas nemokamų įrankių:

Google PageSpeed  parodys, kaip Google įvertina jūsų svetainės krovimosi greitį. Atskirai matysite mobiliems įrenginiams ir staliniams kompiuteriams pateiktas diagramas, taip pat pasiūlymus, kaip pagreitinti svetainės krovimosi greitį.

Pingdom Tools pamatysite ne tik svetainės užsikrovimo greitį, bet ir rezultatus. Tai leis įvertinti,  kas ją stabdo. Panašiai veikia ir kitos svetainės, kur galima pasitikrinti svetainės krovimosi greitį: GiftOfSpeedGTMetrix ir .t.t.

Pagrindinės priežastys, kodėl puslapis kraunasi ir veikia lėtai, dažniausiai būna šios: nematomos klaidos, neoptimizuoti paveikslėliai, per daug įskiepių ir, žinoma, lėtas hostingas. Dauguma įrankių jums patars sujungti išorinį JavaScript, CSS, įgalinti glaudinimą ir pan.

Kaip optimizuoti svetainę pačiam, neturint programavimo žinių?

Jei naudojate turinio valdymo sistemą, patikrinkite, ar ji yra naujausios versijos. Tai pat įvertinkite visus įskiepius: ar jie yra atnaujinti, ir ar jie jums yra tikrai reikalingi. Ištrinkite visus nenaudojamus, ar tuos, kurie yra nebūtini, taip pat reikėtų pašalinti arba pakeisti naujais, kurie yra nebepalaikomi kūrėjų, ir yra atnaujinti gana seniai, pvz., prieš porą metų ar daugiau.

Tai pat daugelis TVS (turinio valdymo sistemų), nustatymuose turi kešavimo funkciją: patikrinkite, ar ji yra įjungta. Dažnai vieno mygtuko paspaudimu galima įjungti CSS, JavaScript kešavimą, sutraukti HTML, ar įjungti Apache optimizaciją.

Sumažinkite ne svetainės turinį: pašalinkite nereikalingas animacijas, pavyzdžiui, krentantį sniegą. Nenaudokite paveikslėlių, užkraunamų iš kitų svetainių,- tai pailgina svetainės krovimosi greitį. Susitvarkykite ir optimizuokite savo vaizdo medžiagos biblioteką. Tikrai reikėtų vengti didesnių kaip 2000 px paveikslėlių, naudokite įrankius, leidžiančius suspausti nuotraukas, neprarandant kokybės. Daugumos mėgstama programa Photoshop turi nustatymuose nuotraukų išsaugojimo funkciją interneto svetainėms.

Minėti veiksmai daugeliu atvejų padeda pagreitinti svetainės krovimosi laiką. Naudokite anksčiau minėtus testavimo įrankius, kurie padės patikrinti, ar pasiekėte norimų rezultatų. Jei vis dėlto nepavyksta svetainę optimizuoti patiems, kreipkitės į specialistus, arba bandykite pagerinti svetainės talpinimo planą.