Kuriame internetinį puslapį: logotipas – vienas svarbiausių elementų

logotipas, kuriame internetini puslapi

Logotipo esmė – būti atpažįstamiems ir išsiskirti iš konkurentų.  Naudojantis kompiuterinės grafikos programomis, logotipą galima sukurti vos per pusvalandį, bet kaip sukurti gerą, lengvai atpažįstamą ir atspindintį puslapio sielą logotipą? Taigi, nuo ko pradėti?

Įvertinkite konkurentus.  Peržiūrėjus konkurentų logotipus, galima susidaryti įspūdį, kokios yra tendencijos, kokie yra bendri  vizualiniai bruožai, padedantys atpažinti tam tikras paslaugas ar produktus. Nors daugelis gerai žinomų logotipų išsiskiria, ir yra gerai atpažįstami būtent dėl tendencijų vengimo ir, žinoma,  originalumo.

Tinkamai suformuokite, ką turi atspindėti logotipas. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kas turėtų būti logotipe, ir ką jis turėtų pasakyti jūsų lankytojams, užduokite sau keletą klausimų. Ką mes darome,  ir kaip mes tai darome? Kuo mes skiriamės? Ką mes vertiname labiausiai? Kodėl  mes čia?

Išlikite lankstūs. Neapsistokite tik ties vienu variantu, leiskite įvertinti draugams, kolegoms. Galiausiai įsiklausykite į jūsų lankytojų nuomonę, ir nebijokite keisti ne tik smulkių detalių, šrifto, spalvų, bet ir viso logotipo.

Neperkraukite logotipo. Paprastumas – gero logotipo savybė, kuri  neapsunkina stebėtojo, logotipą  lengviau suprasti ir atsiminti. Be to, neužmirškite, kad logotipas turi gerai atrodyti, ir būti suprantamas įvairiuose dydžiuose, pvz. Favicon ikonoje 16*16 pikselių.

Sudominkite tikslinę auditoriją. Logotipas neturėtų būti per daug akivaizdus, palikite vietos puslapio lankytojo fantazijai. Žmogus, kuris pats supras logotipo reikšmę, logotipą daug geriau įsimins, ir logotipo prasmę labiau priartins prie savęs.

Lengvai įsimenamas, bet originalus logotipas. Lengvai įsimenamas logotipas pasižymi paprastumu, aiškiomis formomis, tačiau jis turi būti originalus, verčiantis pamąstyti, kas slypi  po šiuo logotipu.

Spalvų pasirinkimas. Spalvos tarpusavyje turėtų ne tik derėti, bet ir perduoti pranešimą svetainės lankytojui. Turbūt daugeliui iš mūsų žalia spalva asocijuojasi su gamta, aplinkosauga, o pavyzdžiui mėlyna spalva daugiau siejama su finansais. Raudona spalva siejama su aistra, pykčiu ar pavojais. Oranžinė – tai linksma, draugiška spalva, kaip ir geltona, kuri siejama su šviesa, saule ir šiluma. Reikėtų neužmiršti juodos ir baltos spalvos: nespalvotus logotipus dažnai renkasi savimi pasitikintys, teikiantys pirmenybę pastovumui.

Koks bebūtų logotipas, svarbiausia, kad jis atliktų, savo paskirtį ir perduotų norimą žinutę vartotojui. Taip pat svarbu ir tai, kad logotipas sudarytų bendrą visumą su internetinio puslapio turiniu ir grafika. Šriftas, stilius ir spalvos turėtų  pasikartoti visuose puslapio elementuose.