SSL sertifikatas

SSL sertifikatas

SSL sertifikatas tampa daugelio svetainių norma: priešdėlį https:// ir žalia spyną galima pamatyti ne tik tose svetainėse, kuriuose siunčiami kliento duomenys, bet ir informacinio pobūdžio svetainėse. Daugiausia tam įtakos turi google politika, kadangi reitinguojant svetaines SSL sertifikatas lemia aukštesnę poziciją google paieškoje.

Ką klientui parodo SSL sertifikatas?

  • Užtikrina svetainės tapatybę – lankytojas matydamas žalią spynelę gali būti tikras, kad lankosi originalioje svetainėje, o ne yra nukreipiamas į įsilaužėlių padirbtą svetainę.
  • Užšifruoja tarp kliento ir serverio siunčiamą informaciją – apsaugoma,  kad ji nebūtų pakeista ar nuskaityta.

SSL sertifikatų skirtumai, ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

  • Domain validation SSL sertifikatas – juo yra patvirtinama, kad sertifikatas išduotas domeno savininkui. Tai nebrangus sertifikatas, užtikrinantis svetainės tapatybę. Išduodamas per vieną darbo dieną, rekomenduojama nekomerciniams projektams, ar informacinio turinio svetainėms.
  • Organization validation SSL sertifikatas išduodamas tik patikrinus juridinio asmens teisę naudotis domenu. Šio sertifikato išdavimas užtrunka ilgiau, o paprastam vartotojui vizualiai nesiskiria nuo domain validation sertifikato. Skirtas smulkiam verslui, jo kaina priklauso nuo įmonės, kuri išduoda sertifikatą, ir kiek domenų ar subdomenų norėsite sertifikuoti.
  • Extended validation SSL sertifikatas – tai aukščiausio lygio apsauga, kuri išduodama tik atlikus išsamius organizacijos patikrinimus. Šalia svetainės pavadinimo yra rodomas užsakovo pavadinimas, kas sukuria papildomą saugumo jausmą ir svetainės lankytojams.

Nemokamas SSL sertifikatas.

Kaip ir kam išduodami nemokami SSL sertifikatai, ir ar verta juos įsigyti? Yra nemažai svetainių, siūlančių nemokamus SSL sertifikatus, tačiau įsigijus tokį sertifikatą susiduriate su rizika, kad kai kurios naršyklės gali nepripažinti tokio sertifikato, ir rodys perbrauktą priešdėlį https:// , kas tikrai nepadidins vartotojo pasitikėjimo jūsų svetaine.

Atviro kodo projektams nemokamus SSL sertifikatus išduoda GlobalSign, bet jie kelia tam tikras sąlygas interneto svetainėms. Kodas turi būti licencijuotas atviro kodo, projektas turi būti tebevystomas, nekomercinis ir atitikti standartinius SSL sertifikatui keliamus reikalavimus.

 

Jei vis dar galvojate, ar verta įsigyti SSL sertifikatą, Comodo jums siūlo net tris mėnesius išbandyti nemokamai. Toks laiko tarpas leis jums pamatyti SSL sertifikato naudą (ar didėja lankytojų srautas, pardavimai, ar keičiasi pozicija google paieškoje), ir apsispręsti, ar verta investuoti pinigus į mokamus sertifikatus.