Efektyvus piktogramų panaudojimas web projektuose

web piktogramos

Piktogramos internetiniuose puslapiuose gali būti labai įvairios: ne tik Facebook ar Instagram miniatiūros, bet taip pat ir interaktyvios užuominos, sukeliančios vartotojų susidomėjimą. Nesvarbu, kokio dydžio ir kokios spalvos yra piktograma (ji gali būti juoda ar spalvota), veiksmingai panaudojus ji padidina internetinio puslapio efektyvumą ir estetinę puslapio vertę.

  • Piktogramų panaudojimas nuotraukose.

Dažnai įkelta nuotrauka nėra pakankamai efektyvi ir neperduoda vartotojui norimos žinutės. Panaudojus piktogramas galima atkreipti dėmesį į nuotraukoje vaizduojamas smulkmenas, pavyzdžiui,  sukuriant interaktyvų mygtuką „prieš ir po“. Jei norima pabrėžti dantų balinimo pastos efektyvumą, puikiai tinka besikeičiančios nuotraukos su vaizdu prieš produkto panaudojimą ir po jo.

  • Interaktyvios piktogramos.

Piktogramos nebūtinai privalo turėti konkrečias numatytas vietas. Didesnį vartotojų susidomėjimą sukelia interaktyvios piktogramos, reaguojančios į internetinėje svetainėje atliekamus vartotojo veiksmus. Tai gali būti piktograma, slenkanti kartu su puslapiu, ar sukelianti netikėtumo jausmą.

  • Animacija.

Piktograma nebūtinai turi būti statinis elementas, suteikite joms gyvumo su animacija. Vis dėlto, nereikia persistengti. Animacijos turinys turi būti susijęs su piktogramos turiniu, piktograma negali būti per greita, nes tuomet erzina vartotojus, bet ir negali būti per lėta, nes tada gali likti nepastebėta vartotojų. Geras pavyzdys – garuojantis kavos puodelis, siūlantis paragauti naują kavos rūšį.

  • Piktogramų grupės.

Piktogramos tinka sudarant meniu: vartotojui tampa lengviau ir greičiau susirasti norimą informaciją, intuityviai pasirenkant atitinkamos formos piktogramą. Tai pat tai gali būti nuorodos į kitus puslapius ar į produktų grupes.

  • Piktogramų derinimas.

Piktogramos neturėtų smarkiai išsiskirti iš bendro puslapio dizaino, reikėtų stengtis suderinti su kitais internetinio puslapio elementais, kad tai sudarytų bendrą visumą ir atrodytų estetiškai.

  • Originalumas.

Daugumos piktogramų (tokių kaip socialiniai tinklai, pirkinių krepšelis, paieška) nereikėtų pakeisti visiškai naujomis, kadangi jas jau pažįsta dauguma vartotojų. Vis dėlto,  šias piktogramas galima stilizuoti pritaikant prie puslapio dizaino, ir taip sukuriant išskirtinumo, pagal kurį jus pažins vartotojai. Persistengti tikrai nereikėtų, svarbu, kad vartotojas nesuabejotų, ką ta piktograma reiškia.

  • Stilistika.

Kurdami piktogramas išlaikykite vienodą stilistiką. Žinoma, kiekviena piktograma yra skirtinga, bet išlaikant vienodą stilių, spalvų gamą, galima sukurti geresnį bendrą vaizdą. Dažnai piktogramos netgi tampa prekiniu ženklu. Puiku, kai piktogramų stilius sutampa su puslapio logotipo stiliumi.

 

Nors piktogramos dažnai yra mažiausias internetinio puslapio elementas, bet jis gali sujungti puslapį į bendrą visumą, padaryti efektyvesnį  ir išskiriantį iš kitų, bei lengvai atpažįstamą.