Google reklama vs Seo optimizacija

Neretai iškyla klausimas, kuris pasirinkimas gal būti palankesniu – Google reklama ar seo optimizacija. Nors kartais yra manoma, kad tai yra tapatūs dalykai, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Taigi, kokie yra esminiai seo optimizacijos ir Google reklamos skirtumai?

Jei norima greito rezultato…

Jei norite kuo greičiau sulaukti padidėjusių pardavimų, tokiu atveju Google reklama gali būti puikiu pasirinkimu. Seo optimizacija paprastai kiek užtrunka, tad norint, kad viskas vyktų greičiau, ir greitai būtų galima džiaugtis padidėjusiais pardavimais, verta pasvarstyti apie Google reklamos užsakymą.

Kas kainuoja pigiau?

Jei kalbama apie pinigų sumą, kurią teks sumokėti vienu kartu, tokiu atveju Google reklama kainuos pigiau, tačiau nereikėtų pamiršti, kad Google reklama yra labai laikinas dalykas. Kai bus išeikvoti pinigai, paskirti šiai reklamai, reklamą teks užsakyti ir vėl, tad laikui bėgant susidarys tikrai nemaža pinigų suma.

Kai siekiama ilgaamžiškumo…

Be jokios abejonės, visada yra norima, kad pasiekti rezultatai išliktų kuo ilgesnį laiką, tad čia seo optimizacija tikrai gali puikiai pasiteisinti. Google adwords, kaip ir bet kokia kita reklamos forma, bus veiksminga tol, kol ji bus aktyvuojama, o vėliau rezultatai bus tokie pat, kaip ir buvo prieš tai.

Ką renkasi vartotojai?

Jei nuspręsite pasirinkti Google reklamą, tokiu atveju interneto vartotojai, vykdydami paiešką, paieškos lango viršuje matys jūsų reklaminį skelbimą, ir galbūt apsilankys jūsų svetainėje. Vis dėlto, statistika rodo, kad net 80 procentų interneto vartotojų nespaudžia ant šios reklamos ir mieliau lankosi tose internetinėse svetainėse, kurias paieškos sistema rodo pirmame puslapyje.

Taigi, nors seo optimizacija trunka ilgiau, tačiau ji gali padėti pasiekti kur kas stabilesnių rezultatų. Vis dėlto, tuo atveju, jei raktinių žodžių konkurencingumas yra labai didelis, atliekama optimizacija gali trukti gana ilgą laiką, tad norint, kad viskas vyktų greičiau, verta investuoti ir į reklamą. Žinoma, visada galima derinti ir Google reklamą, ir atlikti seo optimizaciją – tokiu atveju savo pardavimus galėsite padidinti jau dabar, o ateityje galėsite džiaugtis dar geresniais rezultatais.